1. JUDO CLUB PEZINOK
Ul. 1. mája 29/A
902 01 Pezinok
Tel.: +421 905 922 222
admin@judopezinok.sk

NA STIAHNUTIE:

2% Z DANE.pdf
VYHLÁSENIE.pdf
REKLAMNÝ LETÁK.pdf


ČO JE JUDO2022-11-07T21:16:41+00:00

Project Description

JUDO JE ZÁBAVA

Judo je zábavný šport, umenie, disciplína, rekreačná alebo sociálna činnosť, fitnes program, spôsob sebaobrany, alebo boja ale aj spôsob života. Je naozaj tým všetkým a ešte viac. Judo k nám prichádza z bojového systému feudálneho Japonska. Založené bolo v roku 1882 Dr. Jigorom Kanom. Judo je zušľachtenie starodávneho bojového umenia Ju-jutsu.

Dr. Jigoro Kano, prezident Univerzity vzdelávania v Tokiu, študoval staré formy bojových umení a integrova do juda to, čo považoval za najlepšie. Judo bolo zaradené medzi olympijské športy na hrách v r. 1964 a dnes ho praktizujú milióny ľudí po celom svete. Ľudia robia judo, aby vynikli v súťažení, aby si udržali dobrú postavu, aby si rozvinuli sebadôveru a pre mnohé ďalšie dôvody.
Judo je zábava.

Ako vo všetkých športoch, judo má presný súbor pravidiel, ktoré tvoria súťaž a zaručujú bezpečnosť. Pre tých, ktorí si chcú otestovať svoje schopnosti, judo ponúka možnosť súťaže na všetkých schopnostných úrovniach, od klubových cez národné turnaje po Olympijské hry. Máme oddelené váhové kategórie pre mužov a ženy, chlapcov a dievčatá.

Judo je najviac známe svojimi pozoruhodnými technikami hádzania, avšak zahŕňa aj rôzne techniky – pri boji na zemi využíva špecializované zvierania, kontrolované držania, zovretia rukami a techniky škrtenia i páčenia. Judo kladie dôraz na bezpečnosť a plnú fyzickú aktivitu a najvyššiu kondíciu. Judo sa učí na špeciálnych žinienkach z dôvodu pohodlnosi a bezpečnosti.

Judo je unikátne v tom, že všetky vekové skupiny, obe pohlavia a ba i postihnuté osoby sa môžu spolupodieľať na učení a praktizovaní tohto prekrásneho športu. Judo je finančne nenáročná celoročná aktivita.

Judo rozvíja sebadisciplínu a rešpekt pred sebou samým a k druhým. Judo poskytuje spôsoby učenia sa sebadôvere, sústredenia sa, vodcovským schopnostiam, ako aj fyzickú koordináciu, silu a pohyblivosť-flexibilitu. Ako šport, ktorý sa vyvinul z bojového umenia, rozvinulo kompetnú kontrolu tela, jemnú rovnováhu a rýchlu reflexnú akciu. Nadovšetko rozvíja presne reagujúcu myseľ dobre skoordinovanú s rovnako ušľachtilým telom. Tréning juda dáva človeku účinný sebaobranný systém.

1. JUDO CLUB Pezinok

ŽIVOT BEZ LIMITOV

Judo, ( v preklade) „jemná cesta“, učí princíp flexibility a použitia techník. Flexibilné a efektívne využitie rovnováhy, páčenia a pohybu v prevedení hodov a ďalších technických zručností. Judo využíva zručnosť, techniku a časovosť radšej než hrubú silu.

PRIDAJ SA DO TÍMU